Prodej masožravek

Některé masožravky a masožravé rostliny, které pěstuji v Liberci, mi rostou tak moc, až jsem se rozhodl nabídnout přebytečné odnože k výměně nebo prodeji. Vždy je k mání jen pár kusů kytiček. Seznam nabízených rostlin jako takový zde nemám a mít nebudu, jelikož se počet a druhy přebytků stále mění. Pokud máte zájem o rostliny, nic nebrání tomu nahlédnout do seznamu pěstovaných rostlin, vybrat si a kontaktovat mě. Od každého druhu masožravých rostlin pěstuji totiž vždy více exemplářů. Čas od času se stane, že nějaká rostlina uhyne a mít jen jednu považuji za velký risk. Proto je velmi velká pravděpodobnost, že Vámi chtěné rostliny budu mít.

Pokud si třeba nejste přesně jistí co chcete nebo si nemůžete vybrat, nestyďte se mi napsat své požadavky. Rád pomohu s výběrem rostlin dle vaší poptávky. Naprostou většinu rostlin pěstuji řadu let a znám jejich pěstební nároky, vzhled a velikost. Některé druhy, především láčkovky a mucholapky, je velmi těžké slovně specifikovat, a proto se snažím vytvořit fotogalerii masožravek, jejichž fotky vypoví víc než tisíc slov. Všechny masožravky, které pěstuji, jsou určené, nikdy nedostanete rostlinu bez přesného popisku.

Aktivně se množením rostlin nezabývám, pěstování masožravek je pouze můj koníček a nabídka přebytků slouží pouze jako prostředek pro ukojení potřeb sběratelů masožravek a především pro snížení počtu rostlin ve sbírce. Tomu samožřejmě odpovídá i velmi omezené množství masožravých rostlin a nízké ceny masožravek.

Masožravky je nejlepší předat osobně, ale ne vždy to jde, a proto je často posílám poštou. Masožravé rostliny zabalím do igelitového sáčku spolu s vlhkým mechem nebo navlhčeným ubrouskem dle typu rostliny a vložím do krabice vycpané novinami. Tento způsob zasílání je bezpečný a vyzkoušený. Větší exempláře křehkých druhů je nutné předat pouze osobně a to buď v Krkonoších a okolí nebo v Liberci a nebo jednou za rok na výstavě masožravých rostlin v Praze.

Nabídka semen masožravých rostlin: 30.9.2018

  • Název / počet semen v balení / datum sklizně
  • Drosera capensis “Pink flower” / 100 / 9.2018
  • Drosera capensis “White flower” / 100 / 9.2018

Nabídka prodej kolekce mucholapek (5.1.2019)

Mucholapky jsou v tuto dobu zazimované a připravené na další sezónu. Díky tomu, že vznikla docela obsáhlá sbírka mucholapek (kolem 35 klonů a variet), mohu Vám nabídnout zvýhodněnou kolekci mucholapek. Tato startovací kolekce obsahuje pestrou paletu mucholapek tak, aby každá rostlina byla jiná a celá kolekce byla pestrá a vyvážená. Mucholapky vybírám podle aktuálních přebytků, ale pokud máte speciální přání mít v kolekci určité mucholapky, stačí mi to napsat. Taktéž mohu sestavit kolekci dle konkrétních požadavků, např. kolekci červených mucholapek, kolekci tvarových variet, pestrobarevnou kolekci, atp. Toto vše je po domluvě možné. Podotýkám, že mucholakpy mají zbarvení a typický tvar pouze v létě a napodzim: fotogalerie masožravek. Kolekce zpravidla obsahuje rostliny ve střední velikosti.

Pro začátečníky mohu nabídnout zvýhodněnou masožravou kolekci, dle vašeho přání (20.4.2018).

Kolekce obsahuje některé z následujících rostlin, které jsou ve velikostech střední až dospělé.
Pinguicula rectifolia, Pinguicula xAphrodite, Drosera capensis – pink flower, Drosera capensis – white flower, Drosera capensis – red plant, Drosera (pravděpodobně) capillaris, Drosera adelae, Drosera schizandra, Drosera aliciae, Drosera Venusta, Sarracenia purpurea, Dionea muscipula, Utricularia alpina, Utricularia dichotoma, Utricularia subulata, Utricularia parthenopipes.

Všechny tyto masožravky určené pro začátečníky jsou velmi dobře pěstovatelné v běžných pokojových podmínkách na parapetu okna, stačí jen zalívat a radovat se z jejich krásy …