Elektrotechnika

 
 

Zde najdete schémata a návody na konstrukci zajimavých elektronických zařízení, které jsem si vyrobil a vyzkoušel a to zejména ve spojení s pěstitelstvím a chovatelstvím. Elektronika a programování si zde klade za cíl především usnadnit pěstování exotických rostlin a chov náročných živočichů, kteří jsou velmi citliví na okolní prostředí. Například horské láčkovky nebo horští obojživelníci vyžadují velmi úzké rozmezí nočních a denních teplot a vlhkosti. To lze bez přesného měření a cíleného zásahu velmi těžko zajistit. Obvzlášť v panelákovém bytě je teplota téměř konstatní a vlhkost nízká což bohužel ani v nejmenším neodpovídá přirozenému horskému prostředí. Nebo Vás určitě nebaví, tak jako mě, každý den své terárium rosit a zalévat. Proto se zde můžete dozvědět, jak si vyrobit automatický zavlažovací systém nebo jak zvládnout chlazení či ohřev vašeho terária a mnoho dalšího.

Pro pobavení jsou zde uvedeny i nějaké ty elektronické hračky jako například FM vysílačky, zdroj vysokého napětí, krystalka, atd.

Elektrotechnice, elektronice a technice se věnuji prakticky už od předškolních let, kdy to začalo neustálým rozebíráním hraček. :) Nutkání přijít věci na kloub mě hnalo stále dopředu a dnes už se elektronice věnuji profesionálně. Profesně se především zabývám měřicí technikou a programováním. Velmi mě fascinuje i vysokofrekvenční elektronika, vysoké napětí a zajímavosti elektrostatiky.

 

 

Odkazy na další stránky věnované elektronice